Żyj zdrowo

kolorowo

Opiekunka do dzieci potocznie niania

Opiekunka do Dziecka

Opiekunka do Dziecka

Opiekunka do dziecka

Opiekunka do dziecka to niewątpliwie ciężka praca. Wiąże się z niezwykłym zaangażowaniem i ciężką pracą. Mówi się, że praca jako pełnoetatowa mama jest jednym z najtrudniejszych zajęć. Niania zajmuje się dokładnie tym samym, z tym, że opiekuje się obcym dzieckiem. Pełnoetatowa opiekunka do dziecka swój dzień zaczyna o świcie. Musi mieć czas, by dotrzeć do domu swoich pracodawców i często odprowadzić na czas dziecko do szkoły lub przedszkola. Jeśli nie musi zajmować się w tym czasie drugim dzieckiem, ma wtedy chwilę wolnego czasu, lecz wcale nie taką długą, bo bywa, że musi przygotować posiłek.

W zależności od wymagań rodziców i proponowanych przez nianię usług, musi ona przygotowywać posiłki według zaleceń, lub podgrzewać wcześniej przygotowane. Może się zdarzyć, że dziecko jest na coś uczulone lub po prostu wyjątkowo czegoś nie lubi, wtedy przygotowanie jedzenia może okazać się trudniejsze niż nam się by mogło wydawać. Do zadań niani należy również cały szereg innych zadań. Jest to między innymi pomoc w odrabianiu lekcji, czy, jeśli opiekunka do dziecka to oferuje, naukę obcego języka. Jest to bardzo dobry pomysł zarówno dla rodziców jak i niani. Pomoże jej to zdobyć pracę oraz dorobić dodatkowe pieniądze. Rodzice będą zachwyceni, że ich pociecha będzie spędzała w efektywny sposób czas z nianią. Odpowiednie poznanie dziecka przez nianię ułatwi jej wykonywanie codziennych obowiązków. Zanim to jednak nastąpi, musi minąć trochę czasu. Dzieci bywają nieufne w stosunku do obcych ludzi przez co ciężko zdobyć ich zaufanie. Z biegiem czasu Wasza współpraca stanie się naturalną częścią dnia malca.

Należy pamiętać, że każdy dzień pracy powinien być poprzedzony stworzeniem chociaż prowizorycznego planu dnia. Warto przemyśleć co chcemy osiągnąć jutro i w jaki sposób zorganizujemy dzień dziecku by się nie nudziło. Rodzice często podkreślają, że nie chcą, by w czasie wolnym ich pociecha ogląda telewizję lub grała w gry komputerowe. Wierzą, że Ty jako opiekunka do dziecka posiadasz doświadczenie i głowę pełną pomysłów, dzięki której zorganizujesz dzień w jak najbardziej efektywny i produktywny sposób. Niania w znaczący sposób wkracza do życia dziecka, staje się jego stałym elementem. W znaczący sposób wpływa na jego wychowanie. Należy pamiętać, że wszelkie środki wychowawcze powinny być wypełniane zgodnie z zaleceniami rodziców. Jednak jak wiadomo, dzieci są bardzo podatne na wpływy i często ich nawyki są następstwem zachowania osób, z którymi spędzają dużo czasu. Bądźmy dla nich autorytetem i kimś, z którego będą czerpali wiedzę oraz pozytywne przyzwyczajenia. Warto stworzyć więź z nim tak, by praca była dla nas przyjemnością i tak, by nasz podopieczny i jego rodzice byli zadowoleni. www